wtorek, 9 września 2014

Typ figury ProstokątProstokątna figura nazywana jest też cegłą, papryką lub figurą chłopięcą. Typową przedstawicielką jest Anja Rubik. Ten typ sylwetki idealnie nadaje się do stylu ubierania French Chic, gdzie długie i szczupłe nogi eksponuje się za pomocą dopasowanych rurek.


Typowe cechy to:
-ramiona i biodra takiej samej szerokości
-brak talii
-płaskie pośladki
-szczupłe, długie nogi
-biodra są wąskie, sprawiają wrażenie chłopięcych

Prostokątna sylwetka nie ma zaokrągleń, jest raczej "kanciasta". Gdy przybywa kilogramów, odkładają sie one równomiernie na całym ciele, ale gdy nadwaga jest znaczna, prostokąt coraz bardziej traci słabo zarysowaną talię, i może przejść w typ Jabłka. Ale te nogi.... :)
2 komentarze:

 1. O, moja figura! Jak miło:))). Żartuję, rzecz jasna, bo z "miłością" niewiele ma to wspólnego. Męczę się z nią od lat, dodatkowo jeszcze swoje geny reprodukowałam córce:). Na szczęście dziewczyna jest szczupła, z małymi piersiami. Uff, jedno szczęście w nieszczęściu.
  Taka figura raczej nie przechodzi w jabłko, tylko cały czas jest "kwadratowa". Tyje się tak jakby wszerz, co jest bardzo niekorzystne. Przy podobnym wzroście i wadze zawsze wygląda się szerzej i masywniej, niż inni. I nosi się ze dwa rozmiary więcej.
  Czy wyobrażasz sobie, żeby ważąc 68 kilo (164cm) nosić 44 rozmiar? To już kogoś takiego - w mojej osobie - znasz:).

  OdpowiedzUsuń
 2. Aha, to jeszcze jedno. "Te nogi" nie funkcjonują oddzielnie, i tak nie nadają się do pokazywania. Jeśli całość jest masywna, głupio wyglądają takie szczupłe, spod szerokiej (siłą rzeczy) dołem spódnicy. Najlepiej wtedy nosić sukienkę ze spodniami. Sukienka nie może też być dłuższa, niż do połowy uda, inaczej sylwetka wygląda ciężko.
  I nic rozpiętego, to dodatkowo optycznie poszerza.

  OdpowiedzUsuń