poniedziałek, 29 września 2014

Typy urody-wiosna czy jesień?

Skoro jesteś tutaj, to znaczy, że wiesz już czy jesteś typem ciepłym czy zimnym, dzięki temu wpisowi ;)
Kolejnym etapem jest odkrycie jaką jesteś porą roku. Zadanie jest o tyle ułatwione, bo:

-jeśli uważasz, że jesteś zimnym typem, to jesteś latem lub zimą
-jeśli uważasz, że jesteś ciepłym typem, to jesteś wiosną lub jesieniąWIOSNA
Na wiosnę kwitną krokusy, pojawia się zielona trawa, i młode listki, w intensywnym zielonym odcieniu. Drzewa owocowe kwitną na bladoróżowy kolor, niebo jest błękitne, pojawiają się czyste, żywe i ciepłe barwy. To właśnie jest charakterystyka kolorystyczna wiosny. Pani wiosna sprawia wrażenie świeżej, i to odróżnia ją od jesieni. Wygląda jakby była zawsze wyspana, a jej twarz tryska rześkością.

podtypy wiosny:
1.ciepła
2.jasna
3.kontrastowa

Wiosna ciepła
Twoja uroda jest harmonijna i rozświetlona, wyraźnie ciepła. Skóra ma dużo żółtego pigmentu, włosy są jasne, złote, oczy zielone lub piwne, mają złote plamki, mogą być jasne lub ciemne.
 
kolory ciepłej wiosny


Wiosna jasna
Nie masz piegów, skóra jest bardzo jasna, uroda bardzo delikatna, pastelowa. Kolorystyka twarzy jest bardzo harmonijna. Nie jest już tak ciepło jak u ciepłej wiosny. Ciepłe tony mieszają się u Ciebie z chłodniejszymi. Oczy są jasne: niebieskie, zielone lub niebieskozielone, i mogą mieć złote plamki.
kolory jasnej wiosny

Wiosna czysta
Twoja uroda jest dosyć kontrastowa. Skóra kontrastuje z włosami, kolorem ust i oczami, a tęczówka z białkiem oka. Skóra jest jasna, beżowa, porcelanowa, włosy średnio i ciemno brązowe, czasami blond, ale tworzą kontrast ze skórą. Oczy mogą mieć różne barwy: niebieskie, piwne, brązowe, ale białko oka jest bardzo białe.
kolory czystej wiosny

 JESIEŃ
Jesienią przeważają tak zwane tonacje matki ziemi. Brązy, butelkowe zielenie, ale także pomarańcze i żółcie spadających liści. Czerwienie jabłek, i fiolet dojrzałych winogron. 
Podtypy jesieni:
-ciepła
-zgaszona
-ciemna

Jesień ciepła
Wyraźnie ciepła uroda,twarz harmonijna, bez dużych kontrastów, nasycona pomarańczowymi pigmentami. Skóra jasna, ale złota, często z licznymi rudymi lub brązowymi piegami. Włosy rude, kasztanowe, złote brązy. Oczy zielone bądź piwne, ale mogą też być brązowe ze złotymi plamkami. 
kolory ciepłej jesieni


 Jesień zgaszona
Twarz wydaje się być bardzo mało kontrastowa, zgaszona, z lekka przewagą ciepłych pigmentów. Właściwie określenie temperatury Twojej twarzy stwarza problem. Uroda jest delikatna, możesz mieć trochę piegów, ale nie koniecznie. Włosy mogą być mysie, ale mogą mieć trochę złotawych refleksów. Oczy zielone lub piwne, ale zdarzają się szare, jasne lub ciemne, a białko nie jest zbyt kontrastujące. 
kolory zgaszonej jesieni

Jesień ciemna
Typ urody wygląda jak latynoski. Ciemna skóra, włosy i oczy. Twarz mocno nasycona kolorem, ale bez wyraźnych kontrastów. Wyraźnie ciepła. Włosy zawsze ciemne, ze złotym refleksem, oczy ciemnobrązowe, lub czarne. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz