sobota, 26 grudnia 2015

Jak dobrze wyglądać na świątecznych/sylwestrowych zdjęciach

Wystarczy, że się zgarbisz, i źle ustawisz twarz, a na zdjęciu wyglądasz jak starsza pani z podwójnym podbródkiem.  W ciągu świątecznej przerwy robimy sobie mnóstwo rodzinnych zdjęć. Przy stole, na spacerze, z prezentami. Co zrobić by wyglądać na nich korzystnie?
1. Trzymaj nogi razem. Szczególnie jeśli masz na sobie spódnicę lub sukienkę. Jeśli siedzisz, dobrze wyglądają nogi przechylone nieco na bok, i wyciągnięte do przodu łydki. To wyszczupla!

2. Nie garb się! Prosta sylwetka spowoduje, że na zdjęciu masz bardziej płaski brzuch, jesteś wyższa a biust unosi się. Trzeba Cię jeszcze przekonywać?

3.Nie podnoś rąk podczas robienia zdjęcia. Ja szczególnie zwracam na to uwagę, gdyż to uwydatnia moje obwisłe ramiona ;)

4. Jeśli stoisz, wciągnij lekko brzuch, obejmij się dłońmi w pasie. Takie działanie podkreśli nieco talię.

5.Użyj jakiegoś przedmiotu np. torebki, by zasłonić tę część ciała, z której nie jesteś zadowolona.

6. Jeśli stoisz przodem, możesz lekko wypiąć pupę do tyłu. To podkreśli talię i wyszczupli uda.

Warto też zadbać by nie fotografowano Cię ujęciem "od dołu", lub w towarzystwie osób znacznie szczuplejszych. To takie moje małe sposoby. Jestem bardzo ciekawa, czy Wy również macie jakieś swoje?

1 komentarz:

 1. 1.Żeby odwrócić uwagę od szyi chętnie pozuję w apaszkach z cienkich tkanin-miękko układają się, kierują uwagę na biust i osłaniają szyję.
  2.Staram się stosować zasadę kontrastu-czyli np.błyszczące spodnie to matowa bluzeczka i odwrotnie błyszcząca góra, matowy dół.
  3.Postawa-staram się mieć ciężar ciała na jednej nodze.
  4. Sposób fotografowania-jeżeli chcę zrobić zbliżenie na np spodnie i buty to robię zdjęcie od góry.
  5.Unikam pozowania z torebkami etc, nie mam natomiast nic przeciwko żakietom.

  OdpowiedzUsuń